Promotion

TANITIM

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ALTSO Meslek Yüksekokulu, sektörün talep ettiği seviyede ara eleman düzeyinde ve değişen şartlara uygun nitelikli personel yetiştirmek amacıyla 2007-2008 öğretim yılında Muhasebe ve Turizm İşletmeciliği bölümlerine ek kontenjanla öğrenci alarak eğitim - öğretime başlamıştır. İkinci yılında (2008-2009) Bankacılık ve Sigortacılık Programına da ek kontenjanla öğrenci alarak program sayısını üçe çıkarmıştır.

2009-2010 eğitim öğretim yılında mevcut program isimlerinde değişiklikler yapılmış ve mevcut programların ikinci öğretimlerine de öğrenci alınmıştır.

2010-2011 eğitim öğretim yılında Örgün ve ikinci Öğretim olmak üzere İkram Hizmetleri Programı açılmış ve öğrenci alınmıştır.  Şuanki isimleriyle mevcut programlar şöyledir;

Örgün Öğretimokul9

  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
  • Turizm ve Otel İşletmeciliği
  • Bankacılık ve Sigortacılık
  • İkram Hizmetleri

İkinci Öğretim

  • Muhasebe ve Vergi Uygulamalarıokul2
  • Turizm ve Otel İşletmeciliği
  • Bankacılık ve Sigortacılık
  • İkram Hizmetleri

 

okul7Meslek Yüksekokulumuz bünyesindeki programlarda verilen nitelikli ön lisans eğitimi ve sertifika programları kapsamında hedefimiz işletmelerin alt ve orta kademelerinde istihdam edilecek personeller yetiştirmek ve işletmelerin bu kademelerdeki personellerini bilgilendirmektir.

2007-2008 eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayan Meslek Yüksekokulumuz Alanya İşletme Fakültesi binasında modern derslikleri, yüksek donanımlı, internete bağlı bilgisayar laboratuarı, sektörel ve akademik olarak yeterli öğretim kadrosuyla rahat ve konforlu bir ortamda iki yıl süreyle eğitim vermiş, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında Alanya Ticaret ve Sanayi Derslik1Odasının yaptırdığı yeni binasına taşınarak eğitim-öğretine devam etmiştir.

Binamız 1200 öğrenciye hizmet verebilecek bir kapasiteye sahiptir. Meslek Yüksekokulumuzda 75 kişilik 10 adet, 65 kişilik 7 adet toplam 17 derslik bulunmaktadır. Binamız her türlü ihtiyaca cevap verebilecek durumda olup, yüksekokulumuzda öğrencilerinin ayrıca kullanabileceği 1 adet konferans salonu, 1 adet kantin, 1 adet yemekhane, 1 adet kütüphane, 2 adet 40 bilgisayarlı ve internet bağlantılı bilgisayar laboratuarı, 1 adet uygulama mutfağı, 1 adet gastronomi-servis uygulama salonu bulunmaktadır

Eski Site